Oświadczenie Kronospanu po proteście w Mielcu Listy, komentarze, oświadczenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Listy, komentarze, oświadczenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Listy, komentarze, oświadczeniaFirma Kronospan przesłała do mediów swoje oświadczenie po niedzielnym proteście, jaki odbył się w niedzielę w Mielcu przeciw działalności zakładu Kronospan Mielec.

Oświadczenie Kronospanu w sprawie troski o stan powietrza w Mielcu


Jakość powietrza w Mielcu to kwestia, na której zależy nam wszystkim. Dostrzegają to również media – tak lokalne, jak i ogólnopolskie. Słuchamy głosu mieszkańców oraz ich obaw. Chcemy, jako mielczanie, na co dzień cieszyć się czystym powietrzem. Żyjemy tu, tu wychowujemy nasze dzieci i robimy wszystko, aby nasze miasto było bezpieczne dla naszych rodzin. Dziś musimy mierzyć się z tym co słyszymy, z emocjami, które towarzyszą protestowi.

Jesteśmy aktywni w działaniach proekologicznych. Wspieramy i inicjujemy działania, które odmieniają nasze miasto na lepsze. Zmieniamy się, stawiamy na ekologię. Proponujemy przyjazne ekologiczne rozwiązania, które sprzyjać będą mieszkańcom naszego miasta. Pierwsze efekty są już widoczne. Zainstalowaliśmy najnowocześniejszy w Europie filtr oczyszczający powietrze, który o 90% ogranicza emisję zanieczyszczeń. Inwestycja w innowacyjną technologię jest wyrazem naszej troski o Mielec i jego środowisko naturalne – nie poprzestajemy na tym. Podejmujemy kolejne, realne działania.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Dlatego też wdrażamy program konsultacji społecznych - cyklicznych spotkań z radami osiedlowymi i mieszkańcami. Uważamy, że mieszkańcy miast najlepiej znają się na problemach miejsc, w których żyją. Deklarujemy, że chcemy się zaangażować w programy, mające na celu poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Proponujemy przyjazne ekologiczne rozwiązania, które sprzyjać będą mieszkańcom naszego miasta. Zależy nam też na proekologicznej edukacji nas wszystkich.

Tworzymy nowe kanały komunikacji, tak by szybko odpowiadać na wszelkie pytania, dotyczące naszej działalności.

Podczas piątkowego (08.06.2018 r.) spotkania zgłosiliśmy również swoją chęć dołączenia do Zespołu ds. Czystego Powietrza w Mielcu. Wierzymy, że wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania dla naszego miasta.

Nowa instalacja została wyposażona w urządzenie do pomiaru ciągłego emisji pyłu, zgodnie z warunkami, zawartymi w decyzji środowiskowej, wydanej przez Prezydenta Miasta Mielca.

Deklarujemy, że chcemy się zaangażować w programy, mające na celu poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Proponujemy przyjazne ekologiczne rozwiązania, które sprzyjać będą mieszkańcom naszego miasta. Zależy nam też na proekologicznej edukacji nas wszystkich.

Jesteśmy jednym z największych i odpowiedzialnych pracodawców w regionie; chcemy być dobrym sąsiadem - wsłuchując się w głosy mieszkańców, zmieniamy się - stawiając na ekologię.

Biuro Prasowe Kronospan


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-06-14 06:52:43) dorosna

  "Jesteśmy jednym z największych i odpowiedzialnych pracodawców w regionie; chcemy być dobrym sąsiadem - wsłuchując się w głosy mieszkańców, zmieniamy się - stawiając na ekologię." To zdanie to jest kpina z Nas mieszkańców Mielca

 • (2018-06-14 01:23:15) madix

  ...

  pracuję w jednej z sąsiadujących z Kronospanem firm, chcę spytać tych "dobrych sąsiadów" jak to możliwe że po zastosowaniu filtrów i aparatury za trylion euro dym jest faktycznie jakby mniejszy tylko śmierdzi znacznie gorzej i do tego CODZIENNIE, rozumiem że ta super aparatura powoduje iż biały dym widoczny do tej pory stał się niewidoczny?

 • (2018-06-13 22:59:06) banita

  armata

  to jest Qrwa wolny kraj chcą to idą nie chcą nie idą. Co to melnox ma zawsze rozdawac karty , tańczyć jak nam zagrają . Verpisst euch

 • (2018-06-13 22:39:56) armata

  Społeczicy :)

  Strona społeczna była zaproszona z tego co słysze w poniedziałek a piszą że nie wiedzieli w piątek ? Rozumiem trzeba im wyslac zaproszenia do domów najlepiej od premiera a co. Jakos trudno mi zrozumiec to ze chcą rozwiązac problem skoro "fachowcy" od czystego powietrza nie chca rozmawiać merytorycznie z firmą. Warto rozmawiać !

 • (2018-06-13 21:04:38) diano

  Z takimi trucicielami jak na zdjęciu się nie rozmawia tylko się ich zamyka.

 • (2018-06-13 20:46:54) banita

  Hinka kret.nka

  I bardzo dobrze zrobili nie przychodząc, znając tą firmę podejrzewam że przy wychodzeniu oskarżyli by ich o wynoszenie jakieś pierdoły ewentualnie o szpiegostwo przemysłowe

 • (2018-06-13 20:24:47) miroslawiak

  hahaha

  Powiem krótko i na temat: HAHAHAHAHA a głupiemu radość. Gorszego steku bzdur dawno nie słyszałem HAHAHA. Do "melonus" - bardzo dobrze napisałeś, piwerko Ci się należy

 • (2018-06-13 18:57:22) cypisek

  Trochę późno..

  ..na OŚWIADCZ-yny Kronospanu.. Mieszkańcy Mielca i okolic już dawno zaserwowali firmie " Czarną polewkę ".. Więc " Fora ze dwora "... Już powoli w Sejmie wiążą pętelkę na trucicieli.. a " Wilczy bilet " w jedną stronę do Austrii na pewno pójdzie do druku.. Trza usunąć tego wrzoda .. Truciciela.. Raz a skutecznie .. Hej

 • (2018-06-13 18:44:01) ~

  wszystko jest OK

  UTWS = Urządzenie Trujące Wytwarzające Smród

 • (2018-06-13 16:33:08) melonus

  UTW$

  jak to się stało że Kronospan uruchomił już nową instalację a śmierdzi jeszcze gorzej jak śmierdziało?? czy to jakiś błąd w sztuce? przecież miało być cudownie a rzygać się chce już w tym mieście nie da się mieszkać smród i syf jest wszędzie szafera, osiedle, borek ku...a niezależnie od wiatru już śmierdzi wszędzie!! to jest nieludzkie co to bydło wyprawia - nie obrażając bydła! to nie są ludzie!! jaką trzeba być ku...wą żeby tak dokładać do pieca - ale jeszcze większa jest ta która na to pozwala w imię prawa!

 • (2018-06-13 15:31:08) wilko

  Jak WIOŚ udowadnia że przekraczamy normy

  - to mówimy że nie przekraczamy. A jak udowadniają zmowę cenową - to mówimy że dla dobra społeczeństwa i firm meblarskich. No i planujemy postawić szklane kominy - aby wszystko było przeźroczyste.

 • (2018-06-13 15:09:05) Hinka

  Rozmowy

  No Kronospan zaprosił do fabryki ludzi na rozmowy i jakoś ci ludzie nie Kronospan, odwołali w ostatnim momencie spotkanie, nie wiedzieć czemu, więc jak mają rozmawiać, skoro najpierw się ludzie decydują, a potem odwołują?

 • (2018-06-13 13:55:06) ~

  "Tworzymy nowe kanały komunikacji"

  Nie zauważyłem, by trwały prace przy pogłębianiu kanału wzdłuż Wojska Polskiego, a tym bardziej by kopano nowy - coś tu nie tak...

 • (2018-06-13 13:22:40) Wieśniak

  Ależ drogi Zenku, Twój pracodawca właśnie ma gdzieś wszystko i wszystkich. Odpowiedz nam na proste pytanie: Kto zlecił montaż elektrofiltra? Cztery możliwe warianty - a) Kronospan, b) UE, c) mieszkańcy Mielca, d) Inne (trzeba podać szczegóły)

 • (2018-06-13 12:28:14) zxs79

  Zenek

  Nie rozwinięcie tematu "Kolejne działania" jest błędem i problemem. Jakie działania? Jakieś konkrety? Ja nic takiego nie słyszałem, tymbardziej od Krono. Takie pierniczenie głupot. W lani wody o gadaniu głupot dogonili już polityków z Wiiejskiej.

 • (2018-06-13 12:13:20) Zenek3

  ludziom i tak będzie przeszkadzać. nie widzą, że każda inna firma miałaby gdzieś to wszystko, a ci piszą, chcą się spotykać. ostatnio przedstawiciele strony społecznej się wypieli na spotkanie z Kronospanem, którego tak się domagali, więc może niech ludzie oprzytomnieją i zaczną patrzeć co się dzieje, że filtr założony, dalej kolejne działania.

 • (2018-06-13 12:03:48) zxs79

  niezła gra słów dla tempej części

  społeczeństwa spijającego i powtarzającego to co w mediach przeczytają zapominając że posiadają mózg za pomocą którego można wyciągać własne wnoski. Monitoring ciągły HAHAHAHA czy kogoś to dziwi że Krono go założył na najnowszym filtrze. Napiszcie lepiej kiedy założycie na tych mniejszych emitujących środki rakotwórcze. "Podejmujemy kolejne działania takie jak konsultacje...." i co od tych konsultacji pierdy Krono będą pachnieć? To nie są działania poprawiające jakość środowiska, nie pierd.... "Wspieramy i inicjujemy działania, które odmieniają nasze miasto na lepsze" - co wspieracie? Jedyne co pamiętam to brudny baner na starej hali ma meczu ręcznej i siatkóki. Nic dla miasta nie robicie, kolejne kłamstwo....

 • (2018-06-13 11:39:53) kratka

  FICK DICH KRONO

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!