Spotkali się sympatycy Klubu Obywatelskiego. O rozwoju Polski mówił główny ekonomista PO Polityka - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Polityka
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Polityka
Spotkanie Klubu Obywatelskiego w Mielcu poświęcone gospodarce. O szansach i zagrożeniach dla rozwoju Polski mówił główny ekonomista Platformy Obywatelskiej prof. Andrzej Rzońca. Gospodarzem spotkania był poseł Zdzisław Gawlik.

- To nasze kolejne spotkanie na Podkarpaciu. Cieszymy się z obecności pana profesora, który analizuje to co się dzieje w gospodarce i w którym kierunku ona zmierza, a siłą rzeczy musi myśleć również o tym, jak ta gospodarka może czy powinna wyglądać w przyszłości – powiedział na wstępie gospodarz spotkania poseł Zdzisław Gawlik.

- Nie ma dobrej przyszłości bez dyskusji. O przyszłości naszego kraju, naszych ojczyzn, musimy rozmawiać wszyscy bez względu na nasze podobania, partie polityczne, takie czy inne sympatie. Każdy z nas jest zobowiązany do dyskusji o tym jak ta najlepsza przyszłość naszego kraju może wyglądać – dodał.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

- W ramach klubów obywatelskich jesteśmy w różnych miejscach w Polsce powiatowej, wojewódzkiej czy gminnej, żeby rozmawiać z każdym zainteresowanym o poszczególnych obszarach naszego życia gospodarczego. Dzisiaj jesteśmy w Mielcu i tutaj ciężko wyobrazić sobie bardziej istotny temat jak rozmowa o gospodarce. Mielec jest liderem przemian gospodarczych ostatnich 20 lat w Polsce – podkreślił Gawlik. 

Rzońca rozpoczął z kolei od pytania, czy zebrani na spotkaniu chcieliby żyć w kraju, który jest częścią zachodu i jest równie bogaty jak państwa Europy zachodniej.

- Myślę, że wszyscy chcielibyśmy mieszkać w takim kraju i powiem szczerze, że to nie jest niemożliwe. Gdyby Polska utrzymała tempo rozwoju z lat 2008-2015 to w okolicach 2030 roku dochód na mieszkańca w naszym kraju byłby taki, jak przeciętnych krajach Unii Europejskiej. Przez dwa ostatnie lata to tempo doganiania zachodu spadło. Polska gospodarka przyspieszyła, ale zagranica przyspieszyła jeszcze bardziej. W efekcie z lidera wzrostu polska gospodarka stała się regionalnym średniakiem – ocenił Rzońca.

Całość wystąpienia Andrzeja Rzońcy i późniejszą dyskusję z obecnymi na spotkaniu można wysłuchać na profilu podkarpackiego Klubu Obywatelskiej – poniżej.

 

KLUB OBYWATELSKI W MIELCU. NASZYM GOŚCIEM JEST GŁÓWNY EKONOMISTA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ PROF. ANDRZEJ RZOŃCA.

Opublikowany przez Klub Obywatelski - Podkarpacie 9 kwietnia 2018ks

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-11 12:28:30) Wieśniak

  @Zawisza, nico7

  Kopnąłem we wrażliwe miejsce czy szanowni Panowie nie potrafią czytać nie-polskiego internetu z danymi GDP?

 • (2018-04-11 00:35:11) tomek76

  lider

  przemian gospodarczych buhahha czy chcielibyście zyć w kraju, który jest bogaty hehehe Ludzie jak sobie nie zapracujecie praca nauka nikt wam nieda liczcie na siebie

 • (2018-04-10 20:00:36) sobo4

  Grubo było ;-)

  To u mnie na grillu, na otwarciu sezonu było więcej ludków :-)

 • (2018-04-10 14:33:13) zxs79

  HEJ umieściło w tytule PO

  Więc teraz nikt tego artykułu nie przeczyta tylko z miejsca będzie fala hejtu. Tak ze cztery strony przewiduję o tym że nieważne co powiedział bo to nie prawda bo w TVP INFO było inaczej, Tylko Orlenu nie demolujcie za to że nie puścili nad kasą jedynej słusznej audycji.

 • (2018-04-10 14:26:06) Pedros999

  Wielkie tłumy

  na spotkaniu peło świadczą o niesamowitym zainteresowaniu tą partią i jej programem, a najbardziej zainteresowany tematem ze wszystkich uczestników spotkania był zapewne p. Nowakowski co szczególnie widać na zdjęciu nr 3 i 11 :-) Jaka partia tacy członkowie ;-)

 • (2018-04-10 14:07:22) nico7

  Wieśniak

  Wiosna w pełni ubierz gumiaki i wracaj do tego na czym się może znasz .

 • (2018-04-10 13:13:04) Zawisza

  Wiesniak

  Skoncz jakies studia bo uprawiasz prlowska propagande sukcesu ale go niema i nie bedzie gospodarka kapitalustyczna nie wspolgra z rozdawnictwem za darmo nikt nie daje ze sie nic nie robi a sie nalezy, jedzi na emigracje zobaczysz jak k buduje sie kapital za granica, licznik zadluzenia polski nie stoi nawet nie zwolnil a gdzie do cofania nasze prawnuki tego nie splaca ot cala polska szlachcic na zagrodzie rowny wojewodzie

 • (2018-04-10 13:09:30) chmurka

  spotkanie z PO

  Świetne spotkanie. Główny ekonomista PO tłumaczył - jak założyć konto na Cyprze - jak ustanowić kuratora dla nieżyjącej osoby - jak przekupić celników - jak unikać płacenia VATu - jak zarabiać na złocie - jak przejmować przedwojenne kamienice - jak handlować nieistniejącym towarem i wiele innych. Na studiach w Moskwie tyle się nie nauczyłam.

 • (2018-04-10 12:06:47) Wieśniak

  Aha. I wszyszcy siedzieli i przytakiwali glowami, bo co innego mieli robic. "Przez dwa ostatnie lata to tempo doganiania zachodu spadło. Polska gospodarka przyspieszyła, ale zagranica przyspieszyła jeszcze bardziej." - Skad szanowny profesor czerpie wiedze? Ostatnie trzy lata (2015, 16, 17) sredni przyrost PKB w Niemczech byl 1.93%, UK 1.96%, Francja 1.36%. W Polsce? 3.66%

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!