Wicepremier Beata Szydło w Mielcu. Spotkanie z mieszkańcami zdominowała kwestia Kronospanu [FOTO] Polityka - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Polityka
REKLAMA
     
REKLAMA

 

PolitykaWicepremier Beata Szydło przyjechała do Mielca na spotkanie otwarte z mieszkańcami w sobotę 12 maja. Najwięcej pytań dotyczyło problemu jakości powietrza w mieście. Szydło przyznała, że problem już zna. - Na ile będę mogła państwu pomóc to oczywiście się w to zaangażuje – powiedziała. O co jeszcze pytali mielczanie?

Na spotkanie z wicepremier polskiego rządu przyszło kilkuset mieszkańców Mielca i powiatu. Choć na samym początku doszło do niewielkiego incydentu, gdy ktoś z sali krzyknął w stronę sceny „oddaj nagrody!”, to dalsza część spotkania przebiegła już w spokojnej atmosferze. Beata Szydło otrzymała od prezydenta Fryderyka Kapinosa symboliczny prezent – dedykowaną koszulkę FKS Stali Mielec.- Przyjechałam powiedzieć o tym, co już za nami, ale też o tym, co jeszcze przed nami. Przede wszystkim jednak chciałabym posłuchać państwa, żebyście mogli powiedzieć o tym, co was nurtuje, co uważacie, że dla mieszkańców tego regionu jest bardzo ważne i powinno być podnoszone po to, żebyśmy mogli realizować naszą politykę w taki sposób, by wszyscy mieszkańcy w całej Polsce czuli się dobrze – powiedziała Beata Szydło, do niedawna Prezes Rady Ministrów, a obecnie wicepremier.

- Za nami 2,5 roku rządów Prawa i Sprawiedliwości. To był bardzo intensywny czas, w którym bardzo dużo się działo. Zrealizowaliśmy wiele zobowiązań, które zostały złożone w kampanii wyborczej w 2015 roku, która przyniosła spektakularny sukces. To jest sukces, który w bardzo dużym stopniu zawdzięczamy właśnie państwu – powiedziała Szydło.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


- Wprowadziliśmy reformę służby zdrowia, sprawiedliwości, reformę oświaty, przywróciliśmy poprzedni wiek emerytalny, wprowadziliśmy projekty prorodzinne – sztandarowy 500+, ale nie tylko bo przecież jeszcze wiele innych programów, które są kierowane dla rodzin w Polsce, by mogły żyć godnie i czuły się bezpiecznie – wymieniała.

Po kilku informacjach wprowadzających organizatorzy spotkania szybko przekazali głos mieszkańcom.

- Przyjechała pani do swoich i jeden okrzyk niczego nie zmienia. Jesteśmy dumni, że mamy taką panią premier – powiedział Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy proponując następnie, by stworzyć ustawę, która określałaby „co to jest opozycja – opozycjonista, a co to jest zdrajca”. – Opozycja to jest ktoś, kto dobrze życzy krajowi, tylko wytyka błędy. Zdrajca to  taki, który donosi na nas i patrzy, żeby się źle w Polsce działo – dodał, za co usłyszał gromkie brawa.Ponadto Głaz zwrócił uwagę na mnogość obowiązków nakładanych na małych i średnich rolników. – Tutaj jest wiele do zrobienia – mówił. Prosił też wicepremier o przyspieszenie prac nad ustawą antyaborcyjną.

Kolejne pytania i prośby do Beaty Szydło dotyczyły złego stanu powietrza w Mielcu. – W praworządnym państwie prawo i sprawiedliwość powinno obowiązywać wszystkich – począwszy od zwykłego obywatela, przez firmy gospodarcze, po wszystkich pracowników zajmujące najwyższe stanowiska w państwie. Niestety, ale my lokalnie mamy potężny problem z prawem i sprawiedliwością – powiedział Grzegorz Ziomek, jeden z organizatorów protestów przeciwko firmie Kronospan.

- Zwykły obywatel spalając odpady drewnopodobne zawierające płyty, które są wykonane m.in. ze środków chemicznych natychmiast zostaje odwiedzony przez straż miejską i otrzymuje mandat. Tymczasem firma, która spala tego typu odpady w tysiącach ton i uznaje je za biomasę, nie ma żadnych kar – mało tego, bogaci się kosztem środowiska oraz nas mieszkańców – mówił.

Ziomek mówił także, że w obecnych przepisach nie ma zapisów zakazujących wprowadzenie ciągłego monitoringu na instalacjach podobnych do tej działającej w mieleckiej firmie Kronospan, a mimo to nie udaje się doprowadzić do takiego rozwiązania. – W tym momencie słyszymy od władz, że nie mogą obniżyć limitów w ramach pozwolenia zintegrowanego, bo obecne przepisy tego zabraniają. To prawo trzeba zmienić – apelował Grzegorz Ziomek.

- Wiem już nieco o Kronospanie. Natomiast jest już złożony projekt ustawy przez klub PiS i pan minister Kowalczyk też zaproponował zmiany. Nam zależy, żeby przedsiębiorcy mieli jak najlepsze warunki do tworzenia miejsc pracy, ale nie może być tak, że to się odbywa kosztem lokalnej społeczności. Jeżeli są odpowiednie normy i przepisy i są one łamane to bezwzględnie trzeba reagować. Na ile będę mogła państwu pomóc to oczywiście się w to zaangażuje. Jest wola ze strony marszałka, państwa posłów, prezydenta i starosty. Myślę, że razem damy radę ten problem rozwiązać i na pewno nie pozwolimy, żeby się państwu stała krzywda – powiedziała Beata Szydło.

Ponadto mielczanie pytali chociażby o możliwość wprowadzenia tzw. pensji obywatelskiej, realizację obietnic wyborczych z zakresu programów skierowanych do młodych ludzi czy np. stosunek polskiego rządu do tzw. ustawy 447. Nie zabrakło pytania o pobudki ostatniej decyzji związanej z obniżeniem wynagrodzeń posłów. – Obniżenie uposażeń poselskich to była decyzja polityczna podjęta przez klub parlamentarny PiS. Warto rozmawiać o wynagrodzeniach, w jaki sposób budować system wynagrodzeń – nie tylko w parlamencie, ale też w innych instytucjach. Pewnie ta dyskusja co jakiś czas będzie się przetaczała – powiedziała Beata Szydło.

Spotkanie otwarte w sali nr 1 Domu Kultury trwało ponad godzinę. W jego trakcie Beata Szydło zaprosiła kilka osób do kontynuowania poruszanych przez nie problemów po spotkaniu. Tak też się stało – po części głównej wokół wicepremier zgromadziło się szereg osób. Nie zabrakło też organizatorów mieleckich protestów przeciwko firmie Kronospan, którym wicepremier poświęciła około 20 minut na wspólną rozmowę.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-14 14:39:37) zxs79

  Kogoś tu popier....

  "Ponadto mielczanie pytali chociażby o możliwość wprowadzenia tzw. pensji obywatelskiej" Kto się o to zapytał? Do roboty pieprzony darmozjadzie!!!! Socjal nie jest po to żebyś leżał do góry dupą Socjal jest po to żeby pomóc ci wstać i żebyś się drugi raz nie przewrócił. Dla tych którzy nie chcą spróbować pomimo dorosłości radzić sobie sami powinno się wprowadzić niewolnictwo. Sory nerwy mi puszczają jak czytam o coś typu. "Należy mi się wszystko BO TAK ale starał się o nic nie będę niech inni się za mnie postarają" a potem narzekać jak ja nic nie mam i nadawać na sąsiada bo on skądś ma..... Pisu nie lubię 500+ popieram, social popieram ale bez przesady. Jak ktoś się opier... przez 70% życia to sie mu potem wielkie g.. należy.

 • (2018-05-14 11:51:46) kier

  Just

  Komuch, lewak itp to poziom dyskusji. Argumenty nie graja żadnej roli tylko emocje! Ale może o to komus chodzi! Bo gdy zadałem istotne pytanie o amerykańską ustawe just act 447 , co powiedziała p. premier? To okazuje sie że nikt nic nie wie, nikogo to nie intersuje, a powinno! A moze o to chodzi, by mało kto o tym wiedział! https://www.youtube.com/watch?v=gS7pfesFceA

 • (2018-05-14 11:35:24) kier

  Poziom

  Komuch, lewak itp to poziom dyskusji. Argumenty nie graja żadnej roli tylko emocje! Ale może o to komus chodzi! Bo gdy zadałem istotne pytanie o amerykańską ustawe just act 447 , co powiedział p. premier? To okazuje sie że nikt nic nie wie, nikogo to nie intersuje, a powinno! A moze o to chodzi, by mało kto o tym wiedział!

 • (2018-05-14 11:32:15) Zawisza

  Forum wedlug

  Ustawy to ty na tym portalu promujesz ustruj ktory jest uznany za wrogi wiec ladnie napisz przepraszam , a ile blokow postawil pis zero, msm ma 10 kk mieszkan mzbm troche mniej widziales cycu nowe bloki z napiem pis nie i nie zobaczysz bo komuchem to byl twoj tatusi ale to wybór innych pokoleń gdzie ty ani ja ich wyborow nie mam prawa komentowac czy twoj pipul oddal 85 tys na konto z ktorego wplynely nie tylko ja dalem im 15 k ulgi podadtkowe i to kolejna premia tak nie odpisuj

 • (2018-05-14 10:15:07) ~

  hej damianek

  mlody jestes i rosniesz.szykuj sie do szkoly .moze jeszcze cos zrozumiesz.

 • (2018-05-14 08:34:08) forum

  @komuchu zawisza

  A ile bloków wybudowała IIRP śmiertelny wróg twojego umiłowanego bandyckiego ZSSR. I nie pisz głupot że 45 tys mieszka w ,,komunistycznych blokach" bo to nie prawda chyba że liczysz wszystkie bloki wybudowane od 1938 do 2018.

 • (2018-05-14 08:28:19) forum

  @bies wyjechałeś i brawo

  @bies wyjechałeś i brawo, nikt po tobie nie płacze. Chwalić się tym nie musisz bo ucieczka o wielkości nie świadczy.

 • (2018-05-14 08:10:23) bies272

  hej damianek

  mlody jestes i rosniesz.szykuj sie do szkoly .moze jeszcze cos zrozumiesz.

 • (2018-05-14 06:42:58) Damianek19

  do bies

  my tez jestesmy szczesliwi ze wyjechals

 • (2018-05-14 02:24:49) bies272

  Co za wstyd!!!

  Dzieki Panie ze pozwoliles mi wyjechac z tej dziury !!!gdybym mieszkal w Mielcu dalej, gdybym nie wyjechal ponad 20 lat temu, tez bym byl tak slepy i gluchy???!!!Przyjmujecie oszukancza soltysowa jak boginie.nie macie tam internetu?? nie macie tam oprocz TVP innej telewizji??? nie macie rozumu????

 • (2018-05-14 02:21:24) bies272

  Co za wstyd!!!

  Dzieki Panie ze pozwoliles mi wyjechac z tej dziury !!!gdybym mieszkal w Mielcu dalej, gdybym nie wyjechal ponad 20 lat temu, tez bym byl tak slepy i gluchy???!!!Przyjmujecie oszukancza soltysowa jak boginie.nie macie tam internetu?? nie macie tam oprocz TVP innej telewizji??? nie macie rozumu????

 • (2018-05-14 00:17:46) haqna

  Klakierzy!

  a gdzie Antoni i śmigłowce? Mielec obudż się

 • (2018-05-13 21:31:45) Zawisza

  Pytanie do pis

  Gdzie i w czym mieszka ok 45 tys mieszkancow miasta Mielca odp brzmi w komunistycznych blokach ha ha

 • (2018-05-13 21:28:01) Zawisza

  Tam bylo

  Takich wielu miedzy innymi slonce peru, sygnalizatorow, lizusow no i moj maz z zawodu jest dyrektorem , a czy byl piotrowicz bardzo ceniony dzialacz

 • (2018-05-13 19:02:08) kungpao

  pan "działacz" Przybyło na zaszczytnym miejscu

  Jak pięknie i wyraźnie widać, kto ma namaszczenie do startu w wyborach z list PiS. To już nie wystarczy być tylko "działaczem społecznym", trzeba poparcia partii, bo jednak jest apetyt na stołeczki i etaciki kolego ze Strzelca? No i przede wszystkim: czemu tym razem nie w mundurze Panie Łukaszu?

 • (2018-05-13 17:29:06) bawół

  foto

  Zdjęcia robili starosta był,marszałek był a gdzie był Bogdan?

 • (2018-05-13 15:33:12) vaclav

  Upoważnienie i deklaracje

  Od kogo kolega ma upoważnienie na takie deklaracje! ? Niech je pokaże! Każdy pisze i deklaruje za siebie! Jasne?

 • (2018-05-13 12:07:35) mielecpany

  Prawo i Sprawiedliwość

  Mielec - Prawo i Sprawiedliwość to jedno. Pozdrawiamy serdecznie Beatę Szydło . Byle tak dalej.

 • (2018-05-13 12:07:14) mielecpany

  Prawo i Sprawiedliwość

  Mielec - Prawo i Sprawiedliwość to jedno. Pozdrawiamy serdecznie Beatę Szydło . Byle tak dalej.

 • (2018-05-13 12:05:48) mielecpany

  Prawo i Sprawiedliwość

  Mielec - Prawo i Sprawiedliwość to jedno. Pozdrawiamy serdecznie Beatę Szydło . Byle tak dalej.

 • (2018-05-13 10:30:47) tomek76

  Szydło

  pomoże wam zniszcyć przemysł w mielcu, najpierw kronospan a i za 2 lata skończy sie zamówienie na helikoptery. Myslicie ze mocny macie w Mielcu przemysł to sie mylicie heheh

 • (2018-05-13 09:51:13) kier

  Just act 447

  To nikt nie był? Chciałbym sie dowiedzieć co powiedziała o ustawie amerykańskiej 447. Kto nie wie o co chodzi polecam https://www.youtube.com/watch?v=BMbKUafcMOI&t=952s

 • (2018-05-13 09:49:50) jurek

  Nikt nie jest doskonały

  Nikt nie jest doskonały ale p Premier zapisała się w historii Polski jako premier który przewidział konsekwencje dla Europy za wpuszczenie takiej liczby imigrantów nastawionych na socjal słynne słowa 'DOKĄD IDZIESZ EUROPO'Cz kogoś z donosicieli PO było by na to stać napewno nie

 • (2018-05-13 08:46:32) Zawisza

  Nie ustanna buta

  A o oddaniu kilku mil do skarbu panstaw cisza bla bla widocznie obiad byl słaby, a co z helikopterami ja wam waszystko obiecam ha ha

 • (2018-05-13 08:37:07) kier

  Ustawa 447

  I co odpowiedziała o ustawie 447, bo byłem na meczu, a nie na spotkaniu! jestem bardzo ciekaw, bo bez powodu Amerylanie tego tak szybko nie procedowali!!!

 • (2018-05-13 05:40:24) aree1987

  Towarzystwo wzajemnej adoracji

  Ta pani jest tak skompromitowana, że nie powinna się z czystej przyzwoitości pokazywać publicznie.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!