Jarosław Kaczyński przyjedzie do Mielca, by zająć się Kronospanem?! Jest takie oczekiwanie! [WIDEO] Polityka - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Polityka
REKLAMA
     
REKLAMA

 

PolitykaZdaniem środowisk protestujących wobec firmy Kronospan do Mielca powinien przyjechać prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Czy taka wizyta będzie możliwa?

Organizatorzy protestów przeciwko firmie Kronospan - zanim jeszcze Mielec odwiedziła wicepremier Beata Szydło - zwracali się z prośbą o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego. Ich zdaniem prezes PiS może pomóc mielczanom w walce o czyste powietrze.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


 

Apel o przyjazd do Mielca prezesa PiS pojawił się w trakcie realizacji programu „Po stronie prawdy” na antenie TV Trwam w dniu 9 maja. - My dzisiaj w imieniu wszystkich mieszkańców, społecznie, solidarnie, prosimy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby przyjechał do Mielca i zobaczył, jak my tutaj żyjemy. My mu zbiórkowo opłacimy pobyt tygodniowy w naszym środowisku, żeby zobaczył z czym my tutaj walczymy – mówiła jedna z aktywistek przeciwko firmie Kronospan.

Zobacz ten fragment w serwisie YouTube:Płynący z Mielca apel o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego odbił się szerokim echem w sieci i był wielokrotnie komentowany. Niewykluczone też, że właśnie ten głos przyczynił się do przyjazdu wicepremier Beaty Szydło do Mielca w minioną sobotę. Była premier po spotkaniu otwartym z mieszkańcami spotkała się również z organizatorami protestu przeciwko firmie Kronospan – o czym piszemy szerzej tutaj.

Choć organizatorzy protestów przeciwko mieleckiemu producentowi płyt wiórowych byli po spotkaniu z wicepremier usatysfakcjonowani i pełni nadziei na działanie Beaty Szydło w tej sprawie, apel o przyjazd do Mielca Jarosława Kaczyńskiego wciąż wydaje się aktualny. Według nieoficjalnych wypowiedzi, taka wizyta mogłaby jeszcze mocniej naświetlić problem opinii publicznej i przyczynić się do zmiany prawa dopuszczającego emisję szkodliwych substancji do powietrza.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-19 08:03:16) ioioioio

  rydzyk

  to ja już wolę ten smrud z krono tylko żeby ta śwdziewica tu swojej negatywnej energi nie szeżyła ...

 • (2018-05-16 07:55:15) kickic

  Do Mielca

  wpuścił te firmę Chodorowski i Błędowski. Od samego początku były protesty społeczne, lecz dla tych dwóch panów ważniejsze było budowanie "strefy" bez względu na to jakie firmy wchodziły i jakie będą konsekwencje w przyszłości. Efekty takiej krótkowzrocznej działalności widzimy dzisiaj. Oni byli ojcami sukcesu strefy i za czasów ich rządów (dawne PZPR)chwalenie się strefą było na porządku dziennym. Obaj zresztą zostali Mielczaninem Roku, nie mówiąc o innych "orderach" Może redakcja Hej przeprowadzi z nimi wywiad. Niech społeczeństwo wysłucha co o tym sądzą.

 • (2018-05-16 07:15:27) jurek

  Co z karą

  Co z karą za zmowę cenową która nałożono kilka miesięcy temu Działania muszą być wielotorowe i natychmiastowe wtedy odniosą skutek bo z dużymi walka jest trudna Należy ustalić kto personalnie odpowiada za taki stan rzeczy kto wpuścił te firmę do Mielca którą Niemcy poprzez wysokie wymogi ekologiczne wyrzucili od siebie

 • (2018-05-15 22:59:51) babka

  Zxs

  Zadne filtry nie rozwiążą problemu. Filtr moze zatrzymać część czastek stałych. Niestety elektrofiltr nie zatrzyma toksyn chemicznych. Nie ma takich możliwości. I wtedy nie bedzie ostrzegawczego zapachu drewna, ktory tak wzruszająco opiewał Chodorowski, dziwiąc się zatwardziałości i głupocie Mielczan, ktorzy zamiast cieszyć się mikroklimatem miasta mruczą. Ostrzegam wszystkich, że jezeli zalożą nawet kilka e-filtrow, a nawet na wszystkie emitory, to i tak niewiele zmieni, natomiast jezeli potem uda się w koncu wypchnąć truciciela z miasta, beda chcieli zwrotu kosztow modernizacji. Nie wieżę, by był choć jeden w urzedach na tyle uczciwy i mądry, by odpowiednio korzystnie ułożyć umowę. Ja, stara baba twierdzę i utrzymuję, ze nie widziałam na placu w programie TV TRWAM ludzi zdolnych do WALKI (bo to walka) o dobro innych obywateli.Do poswięceń i niebezpieczeństw. To mokre, wystraszone kury, przylepione do jedynego myślącego i nawet trochę charyzmatycznego Ortyla. Reszta to same MIEDZIANE CZOŁA. A przecież każda zmarszczka coś oznacza, gdyż coś ja spowodowalo. Nie powierzyla bym takim swojego losu. No, moze jeszcze Kapinos jest do uratowania, jezeli zrozumie, iż są sprawy ważniejsze niż kariera i wyprosi łaskę odróżniania ludzi szlachetnych od zlych. Mi już pewnie niewiele, ale myślę o dzieciach i mlodych trutych od urodzenia. To zbrodnia

 • (2018-05-15 21:38:26) Felczer

  Czas na zmiany

  Stop krętactwu i trucia.

 • (2018-05-15 17:38:20) GallAnonim

  Przyjedzie i powie :)

  No bo nikt nam nie będzie mówił że dym czarny jest czarny a biały to biały :);):)

 • (2018-05-15 16:03:11) vaclav

  Czarodziej Merlin

  Nie wiem, czy śmiać się czy płakać!!!!

 • (2018-05-15 15:51:23) zawira

  ha ha ha

  Nie podniecajcie się, Jaro nie przyjedzie do Mielca bo g...o może zrobić w tej sprawie a jeśli nic nie zrobi to spapra sobie reputację (i tak mcno nadszarpniętą) więc po co ma przyjeżdżać? A z Krono dobrze sobie żyją osoby decyzyjne w "stolycy" i województwie więc też nie mają żadnego interesu aby produkcję w tej firmie zatrzymać. A ciemnemu ludkowi wciskają kit, że się nie da. TRZEBA ICH DOCENIĆ PRZY WYBORACH - ALE NASTĘPNI NIE BĘDĄ LEPSI - Z JAKIEJKOLWIEK OPCJI POLITYCZNEJ BY NIE BYLI - ZA DUŻA KASA ZA TYM STOI ABY FIKALI.!!!

 • (2018-05-15 14:24:23) EMpek

  Każdy

  Jak się rozejrzycie, to właśnie jak ktoś zwrócił uwagę sami ludzie też potrafią niegorsze dymy produkować. Są też inne firmy ze strefy. Czemu jest ciągle atak na jedną, zamiast patrzeć na problem całościowo? I to jeszcze najbardziej dostaje się firmie, która przynajmniej próbuje się modernizować i coś zrobić z problemem zanieczyszczenia powietrza? Nie ogarniam tego.

 • (2018-05-15 13:43:03) BlackLady

  Dlaczego zapraszani są tylko politycy PIS ?

 • (2018-05-15 13:09:57) wilko

  Mógłby się zaciągnąć dymem

  ale pewnie dziwnym trafem przyjedzie jak produkcja będzie zatrzymana. A swoją drogą ciekawe na co będziemy czekać po odpaleniu nowej suszarni? Na nową linie produkcyjną? Pewnie jakiś następny szczyt techniki za kolejne 20 lat.

 • (2018-05-15 13:04:55) Wieśniak

  Jeśli przyjedzie kawaleria to wiedzcie że prognozują słabe wyniki na wyborach.

 • (2018-05-15 12:42:19) ~

  Zakazać używania ognia! Zabronić posiadania zapałek i zapalniczek!

 • (2018-05-15 12:21:07) ~

  Skojarzenie...

  Przed pewnym zakładem stoi pracownik i pali papierosa. Przechodzi pewien polityk i nakazuje: - Człowieku, natychmiast zgaście tego papierosa. Tu się nie pali! Wystraszony pracownik zaczyna się tłumaczyć: - Myślałem, że tu, na świeżym powietrzu... - Zapamiętajcie sobie! Tam gdzie ja jestem, tam nie ma świeżego powietrza!

 • (2018-05-15 12:07:06) zxs79

  Ja też jestem ciekawy co ten filtr potrafi ale mam świadomość że to za mało bo trzeba odfiltrować wszystkie kominy. Koło 9 jechałem ul Wolności i widziałem dym taki jak z Krono wczoraj wieczorem który miał łunę idącą przez ulicę aż za Merkury. Pierwsza myśl pier@#$#@ Krono a to jakiś ciul palił coś za swoją szklarnią. Skąd się tacy biorą, po co walczyć z Krono skoro sami się uśmiercamy. To co się dzieje to trochę za mało. PAsuje zacząć działać równolegle i "UPRZEJMIE DONOSZĘ" na sąsiada, inczej nic z czystego powietrza nie będzie. Nawet Jaruś nam nie pomoże.

 • (2018-05-15 11:27:49) a1a1

  .

  Tynka jeszcze dwa tygodnie trucia a potem się zobaczy,a dziś na osiedlu o 9 było tragicznie , smród, , zapach kleju i powietrze wymieszane z dymem aż siwe , to jest ta "normalność", jeden filtr nic nie zmieni , albo przepisy takie jak w Austrii ,Niemczech albo brak zgody na działalność ,Polska to nie Bantustan

 • (2018-05-15 10:26:04) zxs79

  Jarka boli kolano

  Przy tej dolegliwości kontakt z mieleckim powietrzem jest niewskazany. Nie przyjedzie bo całkiem okuleje, nie wypisujcie to bzdur.

 • (2018-05-15 10:10:54) nico7

  hahaha

  Nasze miejscowe kacyki którzy są na każdym zdjęciu z Mielca z byle powodu aż ręce zacierają żeby sobie zdjęcie zrobić z ich guru z Żoliborza przed wyborami .

 • (2018-05-15 10:00:47) bekstrit

  papieża nie trzeba, już telewizje trwam wysłali, było jak było, religii w to lepiej nie mieszać. kaczyńskiego tym bardziej.

 • (2018-05-15 09:28:21) czytelnik_hej

  BRAWO !

  Do Mielca trzeba ściągać kogo tylko da radę by zobaczył co tu się wyprawia ! Nawet papieża ! Jak można bezkarnie truć ludzi ! Wczoraj piękne widoki na tle ciemnych chmur ! jakby coś radioaktywnego pi.... !

 • (2018-05-15 09:10:05) Tynka

  Kogo

  Kogo jeszcze będą chcieli tu ściągnąć? Jeszcze Prezesa Kaczyńskiego brakowało w Mielcu. On więcej namiesza niż zrobi coś dobrego. Jeszcze dwa tygodnie do UTWS, mam nadzieję, że potem sytuacja się uspokoi, bo więcej zamieszania nam tu nie trzeba.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!