Zmiany wynagrodzeń rad nadzorczych miejskich spółek! Kapinos ograniczył je niemal o połowę! Samorządy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Samorządy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

SamorządyZmniejszenie wynagrodzeń przewodniczących i członków rad nadzorczych w miejskich spółkach to pierwszy efekt analizy finansowej miasta, która przeprowadzona została na zlecenie pełniącego funkcje prezydenta miasta Mielca Fryderyka Kapinosa.

- Podobne zmiany wkrótce mogą nastąpić także w kolejnych dwóch spółkach, w których miasto Mielec ma większościowy pakiet udziałów – przekazuje Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Decyzje podjęte zostały w drodze uchwały przez nadzwyczajne zgromadzenie wspólników. Zmiany wynagrodzeń w radach nadzorczych wprowadzone zostały w pierwszych pięciu spółkach, których 100-procentowym właścicielem jest miasto, czyli Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, Miejskiej Komunikacji Samochodowej, Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych oraz Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

– Od objęcia funkcji prezydenta Mielca analizowałem m.in. sytuację ekonomiczną spółek miejskich i zauważyłem, że w ciągu ostatnich lat nastąpił znaczny wzrost wynagrodzeń dla osób pracujących w radach nadzorczych – powiedział Fryderyk Kapinos.

Do tej pory przewodniczący rad otrzymywali od 2300 do 3000 złotych brutto miesięcznie, ich zastępcy od 1764 do 2460 złotych, a członkowie od 1453 do 1717 złotych. – Zdecydowałem, że w pięciu spółkach zostaną ujednolicone wynagrodzenia do kwot 1233 zł dla przewodniczących, 1100 zł dla zastępców i 1012 zł dla członków.

Wśród miejskich spółek są i takie, których zarządy stają w obliczu trudnych rozmów z pracownikami dotyczących podwyżek. Poszukiwania pieniędzy na wzrost ich wynagrodzeń jest sprawą skomplikowaną, dlatego uważam, że szanując pracę rad nadzorczych, trzeba jednak bardziej docenić codzienny trud najważniejszych osób w tych spółkach, czyli pracowników. Oszczędności związane ze zmianą wynagrodzeń w radach nadzorczych przekazane zostaną dla załogi – dodał Fryderyk Kapinos.

W spółkach Lotnisko Mielec oraz Agencji Rozwoju Regionalnego MARR, których miasto Mielec jest większościowym udziałowcem, pełniący funkcję prezydenta miasta złożył wnioski o zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników i nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, na których przedstawi propozycję podobnych obniżek wynagrodzeń w radach nadzorczych.

k

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-16 09:10:46) mielec80

  tani populizm

  po pierwsze dobry przykład zawsze trzeba zacząć od siebie samego!!!! . zobaczymy po jesiennych wyborach kto zasiądzie w radach spółek i za jakie pieniądze!!, oj hipokryzja nie zna granic. wcześniej cieszyłam się że Mielec na tle kraju wyróżnia się klasą wcześniejszy Prezydent nie skupiał się na wewnętrznych wojenkach rozliczeniach, wyciąganiach brudów swoją energię wolał pożytkować na zmianę miasta na lepsze!!!szkoda że tak krótko.Najłatwiej jest brak pomysłu na rozwój miasta przykryć populizmem.

 • (2018-04-16 08:37:19) kickic

  Podać

  do publicznej wiadomości składy rad nadzorczych spółek miejskich

 • (2018-04-15 12:29:16) spoldzielcza

  Wyjaśnienie dla pytających .

  -mamy 20-dni roboczych w miesiącu i 1-dzień zajmuje posiedzenie RN -wynagrodzenie brutto za 20 dni pracy danej osoby w miesiącu wynosi np.9000,00zł -1-dzień to 9.000,00zł: 20 dni = 450,00zł/dzień i tyle powinien uzyskać zwrotu każdy z takim miesięcznym wynagrodzeniem biorący udział w posiedzeniu RN plus składka na ubezpieczenie społeczne i składka na ubezpieczenie zdrowotne od tej kwoty , co daje kwotę łączną w granicach 650,00zł. Jeśli komuś to nie odpowiada tzn. że nikt danej osoby nie zmusza do pracy w takiej spółce , czy też w instytucjach właścicielskich tych spółek delegujących daną osobę do RN jako swojego przedstawiciela.

 • (2018-04-15 09:13:01) helusia55

  do ~

  Skoro jak piszesz rada zbiera sie raz w miesiacu i wynagrodzenie wynosi 2000 lub 2500to jkim cudem wychodzi ci 25.000 /miesiąc

 • (2018-04-15 08:36:32) vaclav

  Ersik

  Ferdek nie jest prezydnentem, więc nie ma powodu serwować wazelinę!!!

 • (2018-04-14 23:36:26) haqna

  A sobie nie obniżył...

  Daj przykład i sobie obniż wynagrodzenie! a nie innym...

 • (2018-04-14 11:27:53) ersik 3

  Porządki zawsze zaczynamy od własnego podwórka.

  Brawo Panie Prezydencie !!!!!! Najtrudniej reformować , najłatwiej krytykować ...

 • (2018-04-14 11:07:08) ~

  Rada Nadzorcza to zespól osób reprezentujących interesy właściciela /współwłaścicieli i jej zadaniem jest kontrola poczynań Zarządu spółki w tej sytuacji w imieniu UM m. Mielca .Wynagrodzenia za posiedzenie RN należy się w sytuacji kiedy na dzień posiedzenia RN dana osoba bierze dzień wolny lub tzw. przepustkę na określony czas w miejscu pracy -tylko wówczas należy się im zwrot utraconych zarobków . Jeżeli postanowiono j/w to należy to uwzględnić w korekcie miesięcznego wynagrodzenia w miejscu pracy. Zazwyczaj RN zbiera się raz na miesiąc co by znaczyło że jej członkowie w miejscu pracy UM i jego spółkach zarabiają brutto co najmniej 25.000,00zł/m-c. ????? to nie jest nowe miejsce pracy . Czas na znormalnienie i należy odrzucić tę starą ograną zasadę "T K M "

 • (2018-04-14 11:02:49) ~

  Rada Nadzorcza to zespól osób reprezentujących interesy właściciela /współwłaścicieli i jej zadaniem jest kontrola poczynań Zarządu spółki w tej sytuacji w imieniu UM m. Mielca .Wynagrodzenia za posiedzenie RN należy się w sytuacji kiedy na dzień posiedzenia RN dana osoba bierze dzień wolny lub tzw. przepustkę na określony czas w miejscu pracy -tylko wówczas należy się im zwrot utraconych zarobków . Jeżeli postanowiono j/w to należy to uwzględnić w korekcie miesięcznego wynagrodzenia w miejscu pracy. Zazwyczaj RN zbiera się raz na miesiąc co by znaczyło że jej członkowie w miejscu pracy UM i jego spółkach zarabiają brutto co najmniej 25.000,00zł/m-c. ????? to nie jest nowe miejsce pracy . Czas na znormalnienie i należy odrzucić tę starą ograną zasadę "T K M "

 • (2018-04-14 10:46:49) Zawisza

  Czyli

  Mam doplate do śmieci, tansze bilety ns menkol, tansza wode normalnie raj tylko niema hali, basenu 1 mil na winde u traktorzysty, 100 k na daszek w up kiedy to oddacie na caritas te forsę srali muchy będzie wiosna mam rozumiec ze urzędnicy do roboty na piechote, pensja pelniacego obowiazki 2100 brutto jak 95 % mieszkancow powiatu żoładki mamy takie same.

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!