Andrzej Duda odznaczył byłego prezydenta Mielca Samorządy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Samorządy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Samorządy

- Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy.- Służba społeczeństwu to jest to, czego się Państwo kiedyś podjęliście, czego cały czas się podejmujecie, w tym roku też będziecie się zapewne w wielu przypadkach podejmowali, biorąc pod uwagę, że dla samorządu terytorialnego w Polsce jest to rok wyborczy – mówił Andrzej Duda, zwracając się do samorządowców obecnych na uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

- Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami - powiedział.

Andrzej Duda powiedział, że w 1989 roku, wraz ze zmianami ustrojowymi odrodził się także samorząd. - Nie mam wątpliwości, że jedną z lepszych rzeczy, jakie wydarzyły się po 1989 roku, było odtworzenie, odbudowywanie samorządu terytorialnego – dodał i ocenił, że Polska dopiero buduje system samorządu terytorialnego.- Ten system już jest, jest - można powiedzieć - okrzepły, ale czy jest doskonały? Oczywiście nie jest doskonały. Dlatego bardzo dziękuję, że tutaj, w Kancelarii Prezydenta jest zespół złożony przede wszystkim z przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i przedstawicieli zrzeszeń JST, który dyskutuje nad prawem samorządu terytorialnego w tej postaci, w której ono jest. Wskazuje te problemy, które są, a które mogą być rozwiązane poprzez zmiany prawne o charakterze systemowym  - wskazywał. Dodał, że zmiany są wypracowywane także przy udziale strony rządowej.

Prezydent zwrócił się też do samorządowców, aby włączyli się w ideę referendum konsultacyjnego w sprawie zmiany Konstytucji RP.  Ocenił, że potrzebna jest dyskusja i refleksja o nowej konstytucji z poziomu jednostek samorządu terytorialnego.  - O tę refleksję Państwa proszę - i z poziomu ogólnopaństwowego, ale także właśnie tego, który Państwa najbardziej dotyczy i który najlepiej znacie - poziomu jednostek samorządu terytorialnego, tej części ustrojowej naszej Rzeczypospolitej – mówił do samorządowców.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

  - Chcemy budować nowoczesne państwo, dlatego proszę o wsparcie w tym zakresie, bo ja mam wielką ambicję, chciałbym, żeby Polska była właśnie nowoczesnym państwem. Żeby miała nowoczesne rozwiązania ustrojowe, żeby miała dobre rozwiązania ustrojowe, żeby to były elementy, które są sprawdzone, które są wypróbowane, co do których możemy mieć pewność, że przy dobrej woli powinny dobrze funkcjonować  - przekonywał Prezydent.

W czasie uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Wśród odznaczonych jest Władysław Bieniek, prezydent miasta Mielca w latach 1990 – 1994. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.- Dziękując za obecność w Pałacu Prezydenckim, gratulując odznaczonym, składam Państwu życzenia na kolejny rok działania polskiego samorządu, na ten rok wyborczy, który dla wielu z Państwa jest rokiem kolejnego wyzwania. Proszę, żebyście pamiętali, że tutaj, w Pałacu Prezydenckim jest człowiek, który dobrze życzy polskiemu samorządowi terytorialnemu, który szanuje polki samorząd terytorialny i szanuje wszystkich tych, którzy traktują swoją pracę w samorządzie jako służbę dla bliźnich, dla społeczeństwa, jako służbę Bogu i Polsce – zakończył wystąpienie Prezydent.


WŁADYSŁAW BIENIEK

hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-06-04 08:33:57) ola30

  do cypiska starosty

  Józef S i Marek P nie załapali się bo nie byli prezydentami , choć zrobili więcej dla społeczności mieleckiej niż ten odznaczony prezydent jednej kadencji. Jakby był dobry to rządziłby jak Ferenc z Rzeszowa. Odznaczenie to należało się Chodorowskiemu ale Pisiory lubią się sami odznaczać

 • (2018-06-03 22:23:17) Zawisza

  Cypisek

  A gdzie uzasadnienie ze sie medalik nalezy czyli za co, jak by twoja glupota polityczna umiala fruwac to dawno bys odlecial z bocianami

 • (2018-05-27 10:53:23) cypisek

  No nie wierzę..

  .. A Józio S. i Marek P.. nie załapali się na dekorację?? Przecież im się też należało.. Tyle lat działalności.. Tacy zabiegani.. tacy zaradni.. Takie układziki lokalne.. Szkoda.. Może kiedyś ktoś ich doceni.. Hej

 • (2018-05-27 09:51:41) vaclav

  Medal

  Zastanawiam się kto wnioskuje o wazne odznaczenia? Przypomnijcie mi co nadzwyczajnego zrobił odznaczony, ze po tylu latach dostał laurkę? Nie sadzę, że PAD o nim słyszła! Jesli chcemy budować silny kraj, mocne państwo winnyśmy pozbyć się partjniactwa. Pierwotnie myslałem,że chodzi o J. Ch. bo rządził ponad 20 lat, a w więc był pozytywnei oceniany prze wybroców. Ale w tym dziiwnym mieście, gdzie burzy sie obiekty sportowe, chce sie stawiać wieże,nie ma miejsca na ulicę T. Ryczaja, w aleji gwaizd ma zabraknąć Grzegorza Laty trudno mówic o normalności.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!