Czy członkowie komisji wybierającej dyrektora pogotowia są zależni od kandydatki? Samorządy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Samorządy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

SamorządyTrwa konkurs na dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Na 12 lipca zaplanowane jest jego rozstrzygnięcie. Tymczasem dotarły do naszej redakcji poważne pytania o skład komisji konkursowej.


W maju Rada Powiatu Mieleckiego powołała komisję konkursową, która wybierze nowego dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Tworzą ją: Adam Jastrząb, Wioletta Żelazko (lekarz), Jacek Kopacz – przewodniczący komisji konkursowej, radni: Waldemar Barnaś, Michał Deptuła, Andrzej Bryła oraz Mariusz Wojciechowski – dyrektor ZST Mielec jako reprezentant Społecznej Rady Pogotowia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że swoje aplikacje na stanowisko dyrektora Pogotowia złożyły trzy osoby: Maria Napieracz – wicestarosta powiatu mieleckiego, Tadeusz Należny – sekretarz powiatu mieleckiego oraz były dyrektor Pogotowia Paweł Pazdan.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Fakt kandydowania Marii Napieracz ma budzić pytania o prawidłowy przebieg prac komisji konkursowej. Jacek Kopacz pracuje dla Starostwa Powiatowego w Mielcu, a Mariusz Wojciechowski jako dyrektor szkoły jest zależny od zarządu powiatu mieleckiego, w którym też pracuje Maria Napieracz. Wojciechowski został wskazany przez Radę Społeczną, do której w 2015 roku została powołana Maria Napieracz. Ta sytuacja powoduje obawy o pełną niezależność komisji konkursowej.

Co na to mieleckie Starostwo Powiatowe? Przesłaliśmy do Starostwa dwa pytania:
- czy członkowie komisji konkursowej, która wybierze dyrektora Pogotowia Ratunkowego: Jacek Kopacz i Mariusz Wojciechowski są zawodowo zależni od zarządu powiatu mieleckiego?
- czy Pani Maria Napieracz jest członkiem Rady Społecznej Pogotowia, która wskazała Mariusza Wojciechowskiego do pracy komisji konkursowej?

Szybko otrzymaliśmy odpowiedź Starostwa Powiatowego w Mielcu:

Komisja konkursowa, której zadaniem będzie przygotowanie konkursu na nowego dyrektora mieleckiego pogotowia, liczy łącznie siedmiu członków.

Zgodnie z obowiązującym prawem, są pośród nich przedstawiciele samorządu powiatowego w osobach członków zarządu powiatu (Waldemar Barnaś, Andrzej Bryła), radnych (Adam Jastrząb, Michał Deptuła) i pracowników (Jacek Kopacz).

Członkami komisji są także: lekarz Wioletta Żelazko i członek Rady Społecznej działającej przy pogotowiu Mariusz Wojciechowski (wytypowany przez tę radę).

Skład komisji w takim kształcie zaakceptowała Rada Powiatu Mieleckiego podczas sesji w dniu 25 maja br.

Rozpatrzenie kandydatur zgłoszonych na stanowisko dyrektora pogotowia zaplanowano na dzień 12 lipca br.

hm

 


 Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-07-11 20:08:27) haqna

  Polska w ruinie

  a w TVPropaganda rozkwit

 • (2018-07-11 16:33:29) americandream

  czas na prokuratora ?

  Wyglada na to ze Tymula bedzie mial problem

 • (2018-07-11 15:15:51) Zawisza

  Wasz guru

  Ogłosił że robią za darmo w polityce, to wyrażam akceptację do tej komisji chętnie przytulę parę tys złotych a co wydojmy co się da

 • (2018-07-11 10:37:51) ~

  ale o co chodz?

  z dyrektorem Pazdanem było to samo. Jak zaczęło się mówić , że będzie zmiana dyrektora to wszyscy wiedzieli, że nowym zostanie Pazdan. Tyle , że poprzedniego trzeba było odwołać ( temu to się przynajmniej kadencja skończyła). No i zaczęła się prawdziwa nagonka; kontrole, donosy, anonimy, media, CBŚ, aż wreszcie jest cel osiągnięty. Odwołali Bobera, hurrrra!!!!To teraz elegancko ogłosimy konkurs na dyrektora. Skład komisji- proszę bardzo, ci sami którzy odwołali poprzedniego będą wybierać Pazdana.Wszyscy koledzy. Na chwilę powierzono obowiązki dyr. dr Gromnemu, tak pod publikę, ciemny lud się nie skapnie o co chodzi. Prawdziwa euforia zapanowała wtedy w pogotowiu. No ale zostało trochę ludzi których trzeba wywalić. Bez problemu zrobił to pan Pazdan. PO-PSL super podzieliło się pogotowiem- dyrektor PO, księgowa PSL. No super będziemy sobie mogli nareszcie poprzyjmować swoich, bo tamci nie związani z żadną opcją nie dali się ruszyć. No to trzeba rozbudować administrację o 100, 200 % nie jestem w stanie tego zliczyć , wszyscy oczywiście to pociotki dyrektora i księgowej . Można? - można.Fajnie było , ale niektórym zaświtało, że trzeba by zdezawuował Pazdana w oczach starostwa i może przejąć schedę. Nie udało się ., plan nie wypalił, no to spróbujemy w inny sposób. Napieracz "wygra" konkurs i do pogotowia wróci pewna osoba, która zacznie "robić porządki" po Pazdanie.Ma już wyszkolonych ludzi to problemu nie będzie. I historia zatoczy koło, znowu trzeba będzie zwolnić parę osób, poszukać coś na Pazdana i dać mu wilczy bilet. Takie to rozgrywki urządzają sobie rządzący- niezależnie z której opcji -wszyscy tacy sami.

 • (2018-07-10 21:15:03) tom1981

  Konkurs

  Przeciez konkurs juz jest roszczygniety tylko czekaja jak pani odbierze dyplom z Przemysla.

 • (2018-07-10 20:24:20) Zawisza

  A mowili

  Że PO to złodzieje a tu zong rączka rączkę myje ale popolupo o dupe taka wolność i demokrację w ich wydaniu

 • (2018-07-10 19:11:32) czubatka

  Żenada...

  .

 • (2018-07-10 15:30:46) excargo

  Swój, do swego, po swoje!

  I bez komentarza!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!