Zmiany w budżecie Gminy Mielec na blisko 800 tysięcy złotych Samorządy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Samorządy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Samorządy

Radni Gminy Mielec na ostatniej sesji przyjęli propozycje Wójta Gminy Mielec ws. zabezpieczenia środków na kluczowe inwestycje takie jak remont starej drogi w Chorzelowie, remont drogi w Woli Chorzelowskiej oraz budowa oświetlenia ulicznego. Podczas sesji przyjęto również strategiczny dokument dla czystości powietrza w gminie.


 
Na sesji X sesji Rady Gminy Mielec, która miała miejsce 26 sierpnia rajcy przed podjęciem uchwały dotyczącej przesunięć budżetowych przyjęli ważny dokument dla gminy pn. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mielec. Dokument ten, jak twierdzi wójt otwiera możliwości do pozyskiwania środków zewnętrznych:
 
- W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej gmina wskazała priorytetowe dla niej inwestycje, które ograniczą emisję zanieczyszczeń. Określenie zadań inwestycyjnych i wpisanie ich do PGN umożliwi Gminie skorzystanie ze środków finansowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dodatkowo można będzie pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Opracowanie PGN otwiera również drogę do pozyskania dopłat do kredytów bankowych oraz możliwość skorzystania z dofinansowań proponowanych przez banki komercyjne - komentuje wójt gminy Józef Piątek. W tym zakresie wójt liczy również na współpracę i szansę dofinansowania ze środków Mieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w którym jest Miasto Mielec, Gmina Mielec, Tuszów Narodowy i Przecław.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


 
Gmina oświetli i wyremontuje drogi
 
Przed wolnymi wnioskami Radni jednogłośnie podjęli uchwałę zabezpieczającą środki na spory pakiet inwestycji. Najwięcej z tej puli środków, bo ponad 300 tysięcy złotych przeznaczono na remonty dróg nr 103 405 Trześń -Wola Chorzelowska–Szydłowiec oraz nr  103 404 w Chorzelowie. W Chorzelowie ponadto zainstalowane zostanie oświetlenie przy drodzie wojewódzkiej w kierunku Instytutu Zootechniki. Mieszkańcy od bardzo dawna zwracali uwagę, na problem uczęszczania tą drogą po zmroku. Teraz sprawa ma znaleźć swój pozytywny finał. Oświetlenie zostanie również wykonane na obiekcie sportowym LKS Złotniki.
 
Radni podejmując uchwałę zmieniającą budżet na 2015 rok przeznaczyli również na środki na wykonanie znacznej modernizacji budynku komunalnego w Rzędzianowicach. Na ten cel zaplanowano ponad 100 tysięcy złotych.

hm 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2015-08-27 17:06:50) djzeus

    gazociąg

    Modernizacją gazociągów zajmuje się Rozdzielnia Gazu Mielec a nawet bardziej Rzeszów z nie rada gminy wiec to tam należy zgłaszać jakiekolwiek wnioski o inwestycje kolego

  • (2015-08-27 13:49:51) Ukassiu18

    A co z gazem????

    A co z planowaną wymiana sieci gazowniczej w Chorzelowie? Jeśli nie będzie wymiany teraz to pomyślnie i zrobcie z jednej strony tam gdzie są te rury zamiast asfaltu wąski odcinek kostki by można było ja ściągnąć w razie wymiany rur by potem nie rozkopywać drogi. I druga sprawą to zrobcie parę studzienek bo woda tam zawsze stoi na całej szerokosci ulicy.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!