Dzień Babci i Dzień Dziadka W DPS w Mielcu w ramach „adopcji” Wolontariat, ngos - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Wolontariat, ngos
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Wolontariat, ngos

Adopcja Babci i Dziadzia oraz Wnuczka to akcja przeprowadzona przez Wolontariuszy PZU w ramach projektu pt. ”Gdzie senior nie może tam wnuczek pomoże”. 

Fundacja PZU przyznała grant pieniężny dla Szkoły Podstawowej w Podleszanach,  za  który zakupiono profesjonalną scenę wraz z oświetleniem i nagłośnieniem.  W szkole tej powstał teatr, a mali aktorzy odwiedzali placówki DPS w Mielcu, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Klub Seniora.We współpracy z policją oraz ratownikami medycznymi uczestniczyli w pogadankach m.in. o zapobieganiu wyłudzeniom „metoda na wnuczka”, udzielaniu pierwszej pomocy i bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 W dniu 30.11.2017 odbyło się spotkanie w mieleckim DPS, w czasie którego dzieci z Podleszan odegrali spektakl profilaktyczny, po którym odbyła się „adopcja”, a następnie wspólne zabawy oraz Dyskoteka Andrzejkowa.  Takie akcje dotyczące adopcji  znane są na Zachodzie - nie w Polsce. To zwykłe przejawy życzliwości. „Adoptowany wnuczek” odwiedza babcię w Domu Opieki Społecznej, aby porozmawiać, poczytać, czy po prostu pobyć ze sobą. Niby tak niewiele, ale wywołało to łzy wzruszenia, masę uśmiechów oraz utwierdzili się wszyscy, że należy to dzieło kontynuować. I tak się też stało, owszem rodzice z dziećmi odwiedzają nowe babcie W DPS, ale Dzień Babci i Dzień Dziadka należało uczcić w sposób szczególny.

W dniu 30.01.2018 Wolontariusze PZU zorganizowali w DPS w Mielcu „Dzień Babci i Dziadka”. W spotkaniu wzięła udział również zaproszona przez Fundację PZU młodzież z Parafii Borowa pod kierownictwem ks. Zbigniewa Kruczyńskiego, która zaprezentowała Misterium o Bożym Narodzeniu.

Było to profesjonalne przedstawienie, aktorzy odegrali swoje role najlepiej jak potrafili, a pensjonariusze zastanawiali się czy, aby nie są w prawdziwym teatrze.

Kolejnym punktem imprezy były występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach, wierszyki, piosenki oraz wspólne kolędowanie z zespołem muzycznym. Wnuczkowie obdarowali laurkami swoich „adoptowanych dziadków”, a oni nie kryli łez wzruszenia.

To spotkanie pomimo zakończonego projektu, pokazało wielką wrażliwość wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach na potrzeby osób starszych i samotnych oraz przełamało bariery dzielące pokolenia.

hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!