Zawody Gminne OSP w Padwi Narodowej [FOTO] Społeczność - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Społeczność
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

SpołecznośćW niedzielne południe 1 lipca druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Padew  Narodowa rywalizowali w gminnych zawodach sportowo - pożarniczych. Zmagania odbywały się na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej. Gminne zawody  sportowo-pożarnicze przyciągnęły nie tylko strażaków, ale mimo nieprzychylnej aury też całkiem sporą publiczność. 
Na zawody stawiły się reprezentacje 8 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Były to: OSP  Babule, OSP Domacyny, OSP Kębłów, OSP Padew Narodowa, OSP Piechoty,  OSP Rożniaty, OSP Wojków, OSP Zarównie, które wystawiły łącznie 11 drużyn, w tym jedną Kobiecą i dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu a sędzią głównym zawodów był bryg. Zbigniew Kurdziel. 

W pierwszej części zawodów zmierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny pożarnicze, które miały do pokonania sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenia bojowe. Najlepiej zaprezentowała się MDP z Padwi Narodowej, która w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce,  a za nią znaleźli się członkowie łączonej MDP Kębłów i Wojków.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Następnie swoje umiejętności zaprezentowały drużyny seniorskie.  W kategorii mężczyzn najlepszą okazała się drużyna wystawiona przez OSP Kębłów. Drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Rożniaty, a podium zawodów sportowo - pożarniczych gminy Padew Narodowa  zamknęli strażacy              z OSP Piechoty. Czwarta lokata przypadła OSP Zarównie, piąte zajęła OSP Padew Narodowa, szóste OSP Domacyny, siódme OSP Babule, a ósme OSP Wojków. W kategorii kobiet wystartowały druhny z OSP Babule.

Najlepsza drużyna w sztafecie pożarniczej w grupie A, którą okazała się jednostka OSP Rożniaty z wynikiem 61,90 sek. została wyróżniona nagrodą finansową Przewodniczącego Rady Gminy.
 Najlepsza drużyna w ćwiczeniu bojowym, którą została z wynikiem 41,70 sek., OSP Kębłów również została wyróżniona nagrodą finansową ufundowaną przez Wójta Gminy oraz pucharem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej.

Najmłodszy uczestnik i najmłodsza uczestniczka zawodów zostali nagrodzeni maskotkami. 

Wójt gminy Padew Narodowa Robert Pluta podkreślił zaangażowanie jednostek, naczelników i prezesów OSP w działalności społecznej. Zwrócił uwagę na rosnące inwestycje sprzętowe i infrastrukturalne w ramach OSP gminy Padew, podkreślił duży wysiłek wkładany w służbę, której celem jest pomoc innym  w sytuacjach kryzysowych. Zwrócił, również uwagę na olbrzymią pracę  wykonywaną wśród dzieci i młodzieży przy wsparciu finansowym Gminy.

W czasie trwania zawodów dzieci mogły skorzystać z przygotowanych przez wolontariuszy programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki" licznych konkursów,  zabaw i konkurencji. Studenci oferowali warsztaty kryminalistyczne, naukę pierwszej pomocy, malowanie twarzy, skręcanie balonów, które cieszyły się ogromną popularnością.

hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!