Wielkie tłumy na zlocie historycznym we wsi Blizna [FOTO, WIDEO] Społeczność - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Społeczność
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

SpołecznośćPo raz dziewiąty w Bliźnie odbył się Piknik Historyczny. W niedzielę 5 sierpnia pojawiło się tam kilka tysięcy osób by zobaczyć historyczną inscenizację.
Wieś Blizna leży na leśnej polanie w gminie Ostrów, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, tuż przy granicy powiatu mieleckiego. W czasie II wojny światowej niemieckie wojska urządziły tam tajny poligon rakietowy. Mieszkańców wysiedlono, do budowy poligonu zmuszono więźniów obozu w Pustkowie.

Wielką tajemnicę Hitlera, jaką była broń V1 i V2 w Bliźnie, odkrył wywiad Armii Krajowej. Poligon działał w latach 1943-1944. W lecie 1944 roku zaczęła się jego ewakuacja, którą przerwał atak żołnierzy Armii Krajowej. Polski oddział AK wyprzedził Armię Czerwoną, która w Bliźnie pojawiła się w sierpniu 1944 roku.

Dzisiaj we wsi istnieje Park Historyczny, który przypomina o wojennej historii tej wsi, jego centralne miejsce zajmuje zrekonstruowana rakieta V2.

Od dziewięciu lat latem do Blizny ściągają mieszkańcy regionu, uczestniczą w Pikniku Historycznym. W minioną niedzielę zagubioną w lesie wieś odwiedziło kilka tysięcy osób. Główną atrakcją była inscenizacja historyczna przypominająca losy Blizny właśnie w latach 1943-1944. Zebrani zobaczyli sceny starcia wojsk polskich i niemieckich z wykorzystaniem pirotechniki. Aktorami byli członkowie grup rekonstrukcyjnych z regionu.hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!