Młodzież szkoli młodzież. Rozpoczął się projekt mieleckiej Szkoły Liderów Społeczność - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Społeczność
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Społeczność


 
Szkoła Liderów jest projektem organizowanym przez Fundację Klub Młodych Liderów i współfinansowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskim. Uczniowie mieleckich szkół w ramach programu, w najbliższym czasie, wezmą udział w darmowych warsztatach oraz przygotują własne projekty społeczne.

W czerwcu bieżącego roku zakończona została rekrutacja 18 Młodych Liderów do projektu Szkoła Liderów. Już we wrześniu zaczną oni kompletować Liderów Zmian z mieleckich szkół, by do końca roku, razem z nimi wspólnie stworzyć własne projekty społeczne. Dzięki Fundacji Klub Młodych Liderów oraz wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Młodzi Liderzy w dniach 27-31 sierpnia wyjechali w Beskidy, gdzie odbyli intensywne szkolenia, głównie z zakresu liderstwa.

Wakacyjny wyjazd młodzieżowej grupy może kojarzyć się głównie z zabawą i imprezami. W tym wypadku, Młodzi Liderzy zrezygnowali z tego rodzaju rozrywek, by móc poświęcić się warsztatom, przygotowanym przez profesjonalnych szkoleniowców z różnych części Polski.

W poniedziałek, wtorek i piątek szkolenia poprowadzone były przez Sebastiana Pereta, Izabelę Szumełdę oraz Monikę Saj - członków Zarządu Fundacji Klub Młodych Liderów. Ich warsztaty obejmowały głównie zarządzanie poszczególnymi częściami projektu i budowanie zgranego zespołu. Pokazali oni jak wyglądają relacje między dobrym liderem, a grupą. W piątek poprowadzili również samodzielnie przygotowaną grę symulacyjną, której celem było skoordynowanie przez 3-osobowe zespoły wylosowanego przez siebie wydarzenia w kilka godzin.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Po południu Młodzi Liderzy mieli okazję wziąć udział w kilkugodzinnych warsztatach dotyczących efektywnego zarządzania projektem, które poprowadziła Iwona Ciećwierz - specjalistka w tworzeniu projektów oraz prowadzeniu kampanii wyborczych. Swoją wiedzę nabyła poprzez lata doświadczeń, szkoleń i programów, w których uczestniczyła. Jej celem było pokazanie części składowych projektu od strony praktycznej. Dzięki działaniu w zespole, uczestnicy wspólnie wypracowali najważniejsze zadania, działania i elementy niezbędne w każdym projekcie.  

Kolejne szkolenia obejmowały tematykę wystąpień publicznych. Tą część poprowadził Mateusz Mokrzycki- doskonały mówca, pasjonat oraz szkoleniowiec w różnych dziedzinach. W części pierwszej, teoretycznej, zwrócił uwagę na to, jak ważny jest wizerunek. Przedstawił również wszystkie niezbędne elementy dobrego przemówienia, począwszy od ubioru, skończywszy na mowie ciała. Po teorii oczywiście przyszedł czas na praktykę. Każdy z Młodych Liderów miał okazję zaprezentować nowo nabyte umiejętności w swoim krótkim wystąpieniu publicznym.
 
Jednak Mateusz Mokrzycki nie zakończył swoich szkoleń tylko na wystąpieniach publicznych. Poprowadził on również warsztaty z promocji projektu, podczas których uczestnicy wyjazdu mogli wykazać się i wypromować wybrane wydarzenia. Cały dzień intensywnych zajęć został podsumowany zadaniem praktycznym. Młodzi Liderzy podjęli się organizacji 5-lecia założenia Fundacji, zważając na drobne szczegóły, które później mieli okazję zaprezentować przy szkoleniowcach. 

Czwartkowy dzień w Szkole Liderów w całości odbył się pod okiem Natalii Kajki- psychologa, który specjalizuje się w budowaniu planów motywacyjnych oraz pewności siebie. Jak podkreśliła, jej celem było to, aby Młodzi Liderzy zrozumieli kim są oraz do czego dążą. Podczas zajęć mieli oni okazję zrozumieć swój potencjał, mocne i słabe strony, co w przyszłości pozwoli im na stworzenie zespołu, w którym uzupełniają się wzajemnie talentami. Design Thinking - myślenie projektowe, to warsztaty, które pozwoliły na otwarcie umysłu, pobudzenie kreatywności i rozwiązywanie problemów, przy wymyśleniu jak najlepszych rozwiązań. Końcowe zadanie pozwoliło wykorzystać potencjał każdej osoby oraz kreatywność, tworząc własny dzień wagarowicza. Istotną rzeczą podczas tego dnia było również wzmocnienie siły zespołu. 

Podczas 5-dniowego wyjazdu Młodzi Liderzy nabyli ogrom wiedzy nie tylko teoretycznej, ponieważ po każdym szkoleniu, mogli je wykorzystać w zadaniach podsumowujących. Pełni motywacji, świadomi siebie oraz potrzeb zespołu już są w pełni gotowi, aby podjąć działania w mieleckich szkołach.

m

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!