Dla każdego coś pięknego Pasje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Pasje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Pasje

III Mielecka Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich „TOPAZ” zachwycała bogactwem ekspozycji.

Wielobarwne agaty, świecące bursztyny, mieniące się fluoryty, prawdziwy ząb mamuta, liczne ozdoby i piękną biżuterię można było zobaczyć i zakupić, podczas III Mieleckiej Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich „TOPAZ”. Wystawa miała miejsce w SCK w Mielcu 17 i 18 grudnia. 

Część wystawienniczo- handlową prezentowało aż 26 różnych wystawców. - Ze swymi pięknymi ekspozycjami przybyły do nas osoby z całej Polski, ale mamy także wystawców z zagranicy, np. z Ukrainy, czy z Chin – opowiadał organizator imprezy Mirosław Pietrzak i dodał - naszym celem jest promocja tych wyjątkowych minerałów, wyrobów jubilerskich i skamieniałości wśród mieszkańców Mielca.

Wystawcy bardzo chętnie opowiadali o swoich zbiorach i zamiłowaniu kolekcjonerskim. – Moja kolekcja powstała na przestrzeni 35 lat. Interesuję się szczególnie bursztynami. Co ciekawe niektóre z nich, mają ponad 35 milionów lat. Bursztyny dysponują wyjątkowymi właściwości leczniczymi i pięknie wyglądają. Posiadam także inkluzje, z najróżniejszymi owadami, pająkami i roślinkami – prezentował stoisko Zbigniew Hudeczek z Ostrowca Świętokrzyskiego i przyznał- gromadzenie kamieni szlachetnych sprawia mi ogromna satysfakcję, a jeszcze większą przyjemność czuję, gdy moją kolekcją, mogę się z kimś podzielić.

Podczas imprezy odbyły się dwie prelekcje multimedialne dla wszystkich osób, które chciały zgłębić swą wiedzę na temat skamieniałości i skamieniałych drzew. Krzysztof Poloński z Muzeum Agatów i Skamieniałych Drzew w Dąbrowie Górniczej zaprezentował interesujący wykład „Skamieniałe drewno – historie zapisane 320 mln lat temu”. Okazuje się, że przecinając kamień z jego przekroju odczytać można kolejne procesy przyrody, zachodzące przez wiele milionów lat.

Pan Krzysztof prezentował także liczną kolekcję kamieni podczas wystawy, mówił- posiadam minerały z Polski i z zagranicy. Dziś przywiozłem agaty, znalezione ok. 6 lat temu w okolicy ruin zamku w Tenczynku, który stoi na wygasłym wulkanie. Mam również piękne fluoryty, wydobyte w jedynej polskiej kopalni tego minerału w Kletnie, która niestety jest już nie czynna.

Drugi wykład o skamieniałościach, procesach ich powstawania, miejscach występowania oraz żywych skamielinach poprowadził Sebastian Rogula właściciel Muzeum Geologicznego w Klimontowie. - Posiadamy skamieniałości w większości w stanie naturalnym, nieobrobionym, m.in. mamy jeżowce, ryby skamieniałe oraz ząb i miednicę mamuta, które są najlepszym dowodem, że te prehistoryczne zwierzęta były naprawdę duże – wyliczał Pan Sebastian.

Na stosiku Muzeum z Klimontowa prezentowane były różne minerały – posiadamy monokryształy: fioletowy minerał ametyst oraz żółty cytryn.  Efektownie wyglądają złociste minerały rudy miedzi, pochodzące z kopalni Rudna z Lubińsko- Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Przywieźliśmy również ciekawe konglomeraty powstałe z 3 minerałów, złocistego bornitu, chalkopirytu i srebrzystego chalkozynu oraz mieniące się markasyty na barycie i miodowe krystaliczne gipsy. Wiele innych pięknych okazów można zobaczyć w naszym muzeum- opisywał wystawę Sebastian Rogula.  

Giełda cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. - Z roku na rok liczba odwiedzających wzrasta. Dziś w ciągu dwóch pierwszych godzin ponad 300 osób pojawiło się na naszej wystawie - mówili jej organizatorzy i przyznali- mielecka giełda, choć odbyła się dopiero trzeci raz, to już mocno wpisała się do ogólnopolskiego kalendarza, tego typu imprez. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 MK
 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!