Technologia w świecie sztuki Pasje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Pasje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Pasje

Żyjemy w czasach, kiedy to rozwój technologii stymuluje rozwój wielu dziedzin. Świat sztuki wydaje się być jednym z nielicznych, który opiera się temu zjawisku…choć, czy na pewno? Coraz więcej innowacyjnych rozwiązań nie tylko ułatwia promowanie zjawisk kultury, ale też realnie wpływa na rynek sztuki. W jaki sposób?

Aplikacje dla art geeków

Producenci proponują wiele interesujących aplikacji, które mają stanowić wirtualny substytut sztuki umożliwiający „obcowanie” z nią każdego dnia. Jedną z najbardziej znanych jest GoogleArts&Culture. Za sprawą tej aplikacji możesz zwiedzić największe muzea online oraz precyzyjnie przeszukiwać kolekcje dzieł sztuki. Inne oprogramowania warte zauważenia to Smartify oraz podobne o nazwie Magnus. Są to aplikacje, które pozwalają rozpoznać Twojemu aparatowi w telefonie, jakie dzieło sztuki masz przed sobą.

Digitalizacja dzieł sztuki

Ważną rolę w dbaniu o dziedzictwo kulturowe ma też technologia odpowiadająca za digitalizację dzieł sztuki, które są fotografowane a ich podobizny przechowywane są w bazach danych w formie zdjęć o najwyższej jakości. Dobrym przykładem jest portal Wirtualne Muzea Małopolski, gdzie możemy znaleźć m.in. wersje cyfrowe 16 arrasów z kolekcji Zygmunta Augusta.

Sami artyści decydują się na fotografowanie swoich dzieł w celu stworzenia internetowych portfolio, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. Zebranie zdigitalizowanych prac w jednym miejscu pomaga im w promocji swojej twórczości i utrzymaniu relacji z potencjalnymi nabywcami.

Internetowy rynek sztuki

Coraz więcej galerii czy domów aukcyjnych zajmuje się wyceną dzieł sztuki online, co znacznie ułatwia im docieranie do coraz większego grona twórców. Często nawet wycena samych prac odbywa się drogą mailową, która ma miejsce po wysłaniu do specjalisty / rzeczoznawcy z danej organizacji zdjęć i specyfikacji konkretnej pracy czy antyku. W ten sposób nie tylko dochodzi do szybszej wymiany informacji na linii artysta – dom aukcyjny, ale też odwrotnie - organizacje zajmujące się rozprowadzaniem dzieł sztuki mają ułatwione zadanie.

Oba światy – sztuki i technologii – zdają się ze sobą współpracować. Jednak nie należy z tego powodu rezygnować z obcowania z pracami artystów na żywo. Ta przyjemność jest nie do zastąpienia.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!