Minerały i skamieniałości na drugiej mieleckiej giełdzie Pasje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Aktywni / Pasje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Pasje

Miała być w lecie, ale drugą Giełdę Minerałów udało się zorganizować tuż przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Zainteresowanie nie zmalało, frekwencja dopisała.

Sukces I Mieleckiej Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich „TOPAZ” spowodował, że organizatorzy już w kilka miesięcy po niej zdecydowali się zorganizować drugie takie spotkanie w Mielcu. Udało się zaprosić w sumie prawie 40 wystawców, którzy zjechali się z całej Polski. Nie zabrakło atrakcji z debiutanckiej giełdy, ale tym razem oferta była jeszcze bogatsza. - Po pierwszej giełdzie spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami nie tylko tu w mieście, ale również od wielu ludzi z Polski, które odwiedzają tego typu imprezy. Ta opinia została przeniesiona na inne giełdy, dlatego udało nam się tym razem zaprosić znacznie więcej wystawców – mówi Mirosław Pietrzak, który zorganizował już drugą giełdę w Mielcu.

Oczy mielczan cieszyły bogate ekspozycje najróżniejszych skamieniałości, atrakcyjnej biżuterii ze szkła czy masy perłowej, były też wielkie geody. Nie zabrakło naturalnych kamieni, ceramiki, licznych drewnianych czy filcowych elementów zdobniczych. - Wszystkie towary, które posiadam na stoisku są przeze mnie osobiście sprowadzane z Meksyku. Jest to wąski wycinek rzemiosła zdobniczego w  sztuce meksykańskiej. Wyroby są z masy perłowej z ślimaków Haliotisów. Muszle pochodzą z Półwyspu Kalifornijskiego – mówi Elżbieta Haduch z krakowskiej Galerii Sztuki Meksykańskiej „AZTEKA”. Haduch w Mielcu była po raz drugi. Pierwszy raz zwiedziła miasto w grudniu ubiegłego roku, przy okazji I Giełdy Minerałów. Wyroby, które od 15 lat sprowadza z Meksyku cieszyły się Centrum Wystawienniczo – Promocyjnym w SCK sporym zainteresowaniem. Zobaczyć i kupić można było biżuterię oraz przedmioty użytkowe, jak chociażby kasetki, filiżanki, solniczki, otwieracze, łopatki do ciast, widelczyki i wiele innych.

Sporym zainteresowaniem – po raz kolejny zresztą – cieszyła się stała wystawa Mikołaja Podłaszczyka. To niezwykle trwałe geody i druzy ametystowe. – Są wiecznie piękne. Zresztą nie ma drugiej tak wspaniałej i wytrzymałej natury nieożywionej – mówił Podłaszczyk. – Wystawa wprawia widza w podziw, zachwyt i zdumienie dla piękna tworzenia tych okazów, które powstawały przed milionami lat – dodawał Podłaszczyk prezentując efekty swojej 50-letniej działalności zbieracko - kolekcjonerskiej.

Wszystkie stoiska II Mieleckiej Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich „TOPAZ” dostępne były w sumie przez dwa dni. W tym czasie giełdę zwiedziło kilkaset mieszkańców miasta. Dla wielu była to świetna okazja do zakupu ozdób i biżuterii. Pojawiły się nawet osoby, które celowo odkładały planowane zakupy z myślą o mieleckiej giełdzie. – Zaletą jest to, że każdy indywidualnie może dobrać sobie materiały z których chciałby mieć biżuterię. A wybór jest ogromny. Można więc przyjść i samemu stworzyć sobie niespotykane ozdoby – mówiły młode mielczanki, które z zainteresowaniem przebierały koraliki na jednym ze stoisk II Mieleckiej Giełdy Minerałów i Skamieniałości.

- Organizacja była tym razem trudniejsza, choć rzeczywiście mieliśmy już jakieś doświadczenie po pierwszej giełdzie. Tym razem liczba wystawców sprawiła jednak, że tej pracy było zdecydowanie więcej. Myślę jednak, że uporaliśmy się ze wszystkim i zarówno wystawcy jak i osoby odwiedzające naszą giełdę powinny być zadowolone – przyznał Mirosław Pietrzak.

ZOBACZ ZDJĘCIA


c

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!