Podkarpacki Dzień Treningowy po raz szósty. Zawody 5 grudnia Inne dyscypliny i wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Sport / Inne dyscypliny i wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Inne dyscypliny i wydarzeniaW Mielcu odbędzie się VI Podkarpacki Dzień Treningowy. Niepełnosprawni spotkają się na imprezie 5 grudnia.

Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, organizowany przez Olimpiady Specjalne Podkarpackie i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu - Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, przy wsparciu Środowiskowego Domu Samopomocy „NASZ DRUGI DOM”.

Impreza ta ma zasięg wojewódzki i weźmie w niej udział około 60 niepełnosprawnych intelektualnie zawodników reprezentujących Olimpiady Specjalne Podkarpackie, 60 opiekunów oraz wolontariusze – uczniowie mieleckich szkół średnich.
Ideą tego typu imprezy sportowej jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz kształtowanie ich pozytywnego wizerunku w społeczeństwie.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 W Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Mielcu zawodnicy wystartują w wybranych konkurencjach, wśród których znajdują się m. in.: podniesienie głowy i utrzymanie jej przez krótką chwilę w pozycji leżenia przodem; pokonanie nierównego podłoża, pod którym ułożone są przeszkody tworzące wypukłości i nierówności; rzut piłeczką palantową do celu z dowolnej pozycji; zbieranie do pojemnika przedmiotów o różnym kształcie i wielkości; pokonanie dystansu 5 metrów na wózku inwalidzkim lub przy pomocy innego sprzętu (kule, balkonik).

Na Pływalni Rekreacyjnej „Smoczka” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu zawodnicy wezmą udział w wybranych konkurencjach w środowisku wodnym, takich jak m. in.: przejście po dnie basenu na dystansie 5 metrów z asekuracją opiekuna; zanurzenie głowy pod powierzchnię wody; położenie się na plecach w wodzie.

Podczas zawodów osoby niepełnosprawne zaprezentują swoje umiejętności i możliwości przy wsparciu trenerów, opiekunów i wolontariuszy oraz pokażą, iż pomimo wielu ograniczeń i przeciwności losu osiągają sukcesy.m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!