Blisko 300 biegaczy na pasie mieleckiego lotniska! To był fantastyczny bieg na 80-lecie przemysłu lotniczego [DUŻO ZDJĘĆ] Lekkoatletyka - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Sport / Lekkoatletyka
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

LekkoatletykaZorganizowany z okazji 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu bieg po pasie mieleckiego lotniska przyciągnął prawdziwe tłumy. Nic dziwnego – to prawdziwa gratka zmierzyć się z 6,5-kilometrową trasą wytyczoną w tak niecodziennym i na co dzień niedostępnym miejscu.

Blisko 300 osób wzięło udział w Biegu 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu, który odbył się 14 kwietnia 2018 r. Wydarzenie było wyjątkową okazją do przebiegnięcia 6,5-kilometrowej trasy biegnącej po pasie startowym mieleckiego lotniska. Uczestnicy biegu to nie tylko mielczanie – w rywalizacji wzięło udział wielu przyjezdnych z całej Polski.

Bieg wystartował punktualnie o godz. 19 z miejsca usytuowanego w pobliżu lotniskowej wieży. Chwilę wcześniej mielecki lekkoatleta i instruktor JOY Fitness Club Jacek Żądło przeprowadził rozgrzewkę, która pomogła w bezpiecznym ukończeniu zawodów przez wszystkich zawodników.


CZĘŚĆ PIERWSZA | CZĘŚĆ DRUGA

Mierząca 6,5 km trasa zrobiła wrażenie na wszystkich. Z reguły podobne biegi organizowane są bowiem w przestrzeni miejskiej lub leśnej. Tutaj – na co zwracali uwagę uczestnicy – biegnie się zupełnie inaczej, bo nie ma praktycznie żadnych punktów odniesienia. Po starcie pod wieżą lotniskową zawodnicy pobiegli do pasu startowego, by dotrzeć do dwóch punktów kontrolnych zlokalizowanych na końcach pasa.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Dziękuję naszym partnerom, sponsorom i wolontariuszom. Bez tych wszystkich osób nie udałoby się przeprowadzić tych zawodów – powiedział Damian Gąsiewski, który wraz ze swoich studiem wizualnym oraz Urzędem Miejskim był organizatorem biegu. Partnerami zawodów były z kolei Polskie Zakłady Lotnicze oraz Lotnisko Mielec.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

– Gratuluję wszystkim ukończonego biegu. Jak się dowiedziałem mamy zawodników nie tylko z Mielca, ale całej Polski, a nawet z zagranicy – mówił wręczający pamiątkowe medale Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję prezydenta Mielca. – Cieszymy się, że mieleckie lotnisko może być miejscem tak świetnej imprezy skierowanej do wszystkich osób ceniących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia – wtórował mu Wojciech Bugajski, zarządzający mieleckim lotniskiem.

Choć ideą biegu było upamiętnienie 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu, podczas każdych zawodów obecny jest duch rywalizacji. Organizatorzy przygotowali wiele kategorii wiekowych spośród których nagradzano najlepszych biegaczy. Finalnie nagrodzono też najszybszych w kategorii open.

Na miejscu trzecim z czasem 25 min. 25 s. znalazła się Kinga Walania z Głogowa Małopolskiego. Miejsce drugie z czasem 24 min. 24 s. zajęła Małgorzata Siembida ze Stalowej Woli. Zwyciężczynią została mielczanka Magdalena Łączak z czasem 23 min. 14 s.

Najszybsi w biegu okazali się: na miejscu trzecim z czasem 22 min. 16 s. Jacek Gut z Huciska. Drugie miejsce zajął mielczanin Paweł Dybek z czasem 21 min. 37 s. Zwycięzcą biegu został Michał Górkiewicz z Krakowa z czasem 21 min. 14 s.

Portal hej.mielec.pl był patronem medialnym wydarzenia.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-04-15 09:11:10) kolekstas

    Zdjęcie 61 z części pierwszej

    Dobrze, że wiatr był w odpowiednią stronę, bo zawodnicy mieliby problem z ukończeniem biegu.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!