UKS SMS Szóstka jedzie na finał Mistrzostw Polski! Mielczanki niepokonane w turnieju półfinałowym! [FOTO] Piłka siatkowa - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Sport / Piłka siatkowa

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Piłka siatkowa

Z trzema zwycięstwami zakończyły półfinały Mistrzostw Polski Juniorek siatkarki UKS SMS Szóstki. Mielczanki pewnie awansowały do finałów, które rozegrane zostaną w dniach 4-8 kwietnia w Dębicy. Zdjęcia ze wszystkich meczów UKS SMS Szóstki tylko w portalu hej.mielec.pl

Siatkówka, ½ Mistrzostw Polski Juniorek
UKS SMS Szóstka Mielec – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 26:24, 25:18, 25:17)

MECZ UKS SMS SZÓSTKI Z CHEMIKIEM OLSZTYN

MECZ UKS SMS SZÓSTKI ZE SPARTĄ BRANIEWO I DĄBROWĄ GÓRNICZĄ

Wyniki wszystkich półfinałowych meczów:

UKS SMS Szóstka Mielec - UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)
Sparta Braniewo - MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (16:25, 25:23, 25:22, 18:25, 10:15)
Chemik Olsztyn - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 25:16, 19:25, 25:23)
UKS SMS Szóstka Mielec – Sparta Braniewo 3:0 (25:9, 25:15, 25:14)
Chemik Olsztyn – Sparta Braniewo 3:1 (24:26, 25:16, 25:18, 25:20)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Tabela:
1. UKS SMS Szóstka Mielec
2. Chemik Olsztyn
3. MKS Dąbrowa Górnicza
4. Sparta Braniewo

Po łatwym sobotnim zwycięstwie UKS SMS Szóstki nad Spartą Braniewo, mielczanki w niedzielę trafiły na zmotywowane zawodniczki MKS Dąbrowy Górniczej. W pierwszej partii to właśnie goście mocno rozpoczęli mecz, szybko wychodząc na prowadzenie i nie oddając go niemal do samej końcówki. Mielczanki wywalczyły remis, ale ostatecznie to Dąbrowa wygrała tego seta do 23.

Drugi set lepiej rozpoczęły mielczanki. Miały nawet siedmiopunktową przewagę, ale wtedy przyszedł gorszy moment gry gospodyń. UKS Szóstka popełniała błędy dotknięcia siatki, nie radziła sobie też w ataku. Zespołowi z Dąbrowy Górniczej udało się wyrównać stan gry. Na szczęście set ten zakończył się wygraną mielczanek.

Z wygranej tej ucieszył się też zespół Chemika Olsztyn – jeden wygrany set mielczanek zapewniał im bowiem awans do finałów Mistrzostw Polski. Z dalszego etapu turnieju odpadły więc siatkarki Dąbrowy Górniczej. Tym samym osłabła nieco motywacja rywalek SMS Szóstki. Mielczanki przez dwa kolejne sety prowadziły grę ostatecznie wygrywając 3:1.

UKS SMS Szóstka Mielec, podobnie jak w zeszłym roku, zagra w finałach Mistrzostw Polski juniorek. Te rozegrane zostaną w Dębicy w dniach 4-8 kwietnia.